Timonan NORIANN NOELANI

Witaj na naszej stronie.

Pomysł stworzenia tej strony powstał wraz z przybyciem do mojego domu Noelani. W polskim Internecie jest wiele stron poświęconych owczarkom szkockim długowłosym, natomiast dotychczas nie było żadnej dotyczącej collie krótkowłosych, a ja postanowiłam to zmienić.

Moja przygoda z collie smooth rozpoczęła się 3 sierpnia 2003 roku, kiedy to z dalekiej Finlandii przyleciała do mnie 9 tygodniowa wówczas Noelani. Przyszła ona na świat 28 maja 2003 roku w fińskiej hodowli Timonan prowadzonej przez Tuulę Tikkanen. Doczekaliśmy się po niej jednego miotu, z którego w domu został jej syn Arroyo, a reszta rodzeństwa rozjechała się po Polsce i Europie i cieszy swoim towarzystwem nowe rodziny.

Kiedy w listopadzie 2014 roku Noelani niespodziewanie odeszła, szybko zdecydowaliśmy że jej miejsce nie może pozostać puste, i tak w styczniu 2015 przybył do nas z rosyjskiej hodowli Natalain, najmłodszy obecnie domownik, Keystone.

Mam nadzieję, że moja strona przyczyni się do poszerzenia wiadomości o rasie jaką jest collie smooth i że zostanie ona w końcu zauważona i doceniona przez polskich psiarzy, gdyż z całą pewnością na to zasługuje.

Kasia
! Adoptuj Collie !


Last update: 21.10.2016 --> AKTUALNOŚCI
Last update: 21.10.2016 --> GALERIA
Należymy do:
Copyright 2003-2016 © by Katarzyna Kosoń-Kowalska
Kopiowanie, używanie, przetwarzanie materiałów zawartych na stronie bez porozumienia z jej autorką jest zabronione.